Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Vůbec se nedivím. Když vidím lidi, co o tom rozhodují. Sociální pracovnice budí zdání pouze! úřednic, co si odsedí pracovní dobu. Vše pro dítě zůstává bohužel jen výkřik. Udělat něco v zájmu dítěte se jeví jako "až na posledním místě". Úděsná vizitka společnosti.

0 0
možnosti
JK

Já tomu nerozumím, původní článek psycholožky jsem nečetla, nemůžu ho najít, ale když je to proti přechodné pěstounské péči tak myslíte, že je lepší aby to miminko šlo do kojeneckého ústavu, kde se mu určitě nedostane takové individuální péče, než když by bylo u přechodných pěstounů? Nebo co jste tím vlastně chtěla říct?

4 0
možnosti
KS

Že by se třeba z přechodných pěstounů stali v tomto konkrétním případě trvalí? Že to třeba v ČR staršně dlouho všechno trvá tak, že "přechodní" pěstouni mají dítě rok a proto se citové vazby na dítě a dítěte na pěstouny vytvoří?

1 0
možnosti
  • Počet článků 26
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 3548x
Jsem předsedkyní Sdružení na ochranu ohrožených dětí (www.sood.cz), které jsme založili v roce 2015.Naše sdružení poskytuje v zařízení KOALA okamžitou pomoc dětem a v rámci dalších činností pomáháme rodinám v potížích.

Snažím se ze všech sil napravovat křivdy, které se dál páchají na těch nejzranitelnějších – dětech. Je smutné, že ohrožených dětí u nás stále přibývá, že záchranná síť je tak děravá a každý další zákon, který má děti chránit, je horší než ten předchozí. Současné legislativě a jejím žalostným dopadům v praxi bych se na své blogu chtěla věnovat nejvíce.

Od roku 1990 do konce roku 2015 jsem pracovala ve Fondu ohrožených dětí, předtím 22 let na prokuratuře, později přejmenované na státní zastupitelství, na úseku ochrany dětí.

Seznam rubrik